10 Kasım LPG KABLO

Kia Dct Vites

'Kia'dan Haberler / Yenilikler' forumunda srknutkbl tarafından 11 Ekim 2013 tarihinde açılan konu

1. srknutkbl

srknutkbl Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Arkadaşlar dizel motorlara dct vites gelecek mi acaba önümüzdeki dönemlerde ? Dizel motorun ekonomikliğini tamamen götürüyor sanırım şu anki otomatik vites. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

2. EXAdvance

EXAdvance Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Bizim Ceed 4 ileri otomatik, dediğin gibi pek bi ekonomikliği yok ama, geçişler kusursuz şahane. 50 bin KM dir sapasağlam maşallah. VW gibi 20 binde dağılmıyor :D

3. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    dct şanzıman iyice geliştirilmeden koymazlar bence kia o konuda emin adımlarla ilerleyen firma bence.
    vw patlayan şanzımanda yapsa sıraya girerler almak için koyun çok ;)

4. Köksal

Köksal Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    119
    Gerçek Ad-Soyad:
    Köksal
    Araç Modeli:
    Focus Collection TDCI
    bence de artık çift kavramalı şanzımana geçme vakti geldi. ekonomi önemli, tabi çift kavramanın sürüş keyfi de.

5. sergen58

sergen58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sergen BASAT
    Araç Modeli:
    2015 passat b8 1.6 tdi dsg comfortline
    Benim tdi dsg passat 5. ayinda 17000 kmye geldi hiçbir sorun yok birazda sans işi ama yalan yok dsg diger cift kavramalara gore dahada seri ve kararli. Tüm firmalarin çift kavramaya gecmeleri lazim bence güç kaybi yok yakit artışı yok ve daha seri ..

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Zamanla çift kavramaya geçeceklerdir...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Ekim 2013
  7. EXAdvance

EXAdvance Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Maşallah.. Umarım bir problem yaşamazsınız ileriki zamanlarda..

8. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    17 bın olmaz ama 18-19bınde goturur.. Belki de KİA dsg teknolojisi tam oturmadan şanzuman teknolojisini değiştrimek ıstemıyordur

9. srknutkbl

srknutkbl Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Ceed için konuşuyorum, Premium donanımlı aracı almak isteyen adamı neden illa ki eski tip otomatik vitesli arabaya mecbur bırakırsın ki ? Premium düz vites yok, dizel alıp 8-8,5 litre sarfiyat saçma bence.

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Zaten artık ekonomi devri, firmalar daha az yaksın diye ar-ge araştırmaları yapıyorlar ama hala eski tip vites kullanıyoruz.

11. sergen58

sergen58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sergen BASAT
    Araç Modeli:
    18 19000 de götürür kanisini bu kadar net soylemenize anlam veremiyorum tamam cok sorun yasiyan oldu ama scriocco muz var dsg li 20000 km de ondada sorun yok amcamda 2010 model golf dizel var dsg 110000 km ye geldi ondada bi sorun yok kesin bir dille konusmak yanlış bence ayrica sistemin oturdugunu düşünüyorum çünkü oturmamis bir sistemi volvo mercedes audi birçok spor otomobil ford renault vb. kullanmazdı bence kia nin acil olarak geçmesi gereken bir teknoloji canım ceed spo. vb suanki sanziman yüzünden yakit canavari oluyor herkese kefiyli surusler..

Kesinlikle size katılıyorum ismail bey bu denli güzel tasarimlar ve motorlar ureten donanim konusinda taviz vermeyen kianin dct+dizel yapmasi şart bencede

Teşekkür ederim mehmet bey inşallah problem yaşamam :)

12. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    gerçekten çok doğru literatüre geçmesi gereken bir laf :D

13. volkman

volkman Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Çift kavramalı şanzumanların, genel sorunu tork bence.... Bugüne kadar diğer forumlardan da çıkardığım bu. Yüksek tork, şanzumana zarar veriyor. Vw in patlayan dsg lerinin çoğu dizel araçlarda oluyor dikkat ederseniz. Benzinlide ise şans işi.

Kia da aynı mantıkla çift kavramalı şanzumanda tork sorununu çözmeden, arge yapmadan müşterisine sunmamakta kararlı davranıyor. Vw gibi, müşterilerini kobay olarak kullanma kolaylığına kaçmıyor. Bu yüzden takdir ediyorum bu firmayı. Bugün benzin fiyatları yüzünden her ne kadar dct şanzumanlı Kia, ülkemizde rağbet görmediyse de, dünyada satmışlardır. Farazi konuşuyorum çünkü çok inceleyemedim. Ancak bugüne kadar hiçbir forumda da dct nin çatlayıp patladığına rastlamadım.

Müşterisini kobay olarak kullanmak yerine, arge çalışmalarına milyarlar akıtan Kia ya hayranım.

Ha, dsg Audide neden patlamıyor diye de bir konu var.... Audide kaliteli malzeme kullanılıyor. Zaten mekatronik arızası sebebiyle servise giren vw lerin mekatroniği, Audide kullanılan mekatronikle değiştiriliyormuş..... Bir kuş fısıldadı bunu bana...

14. sergen58

sergen58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sergen BASAT
    Araç Modeli:
    Kobay olayında haklısınız ancak dct nin dayanıklılığı da henüz belli değil 160 tork üreten motorda takılı sonucta ayrıca dct arızası duymamamizin sebebi satilan dsg araca karsilik dct nin kiyaslanamayacak derecede az olması . Dct hakkında net bilgiler için yabancı forumlara bakmak lazım sanırım..audi konusunuda mantıklı buldum kalite farki olabilir ancak yine diyorum bu sistem oturdu işine gelen firma performans arabalarinda bile kullanıyor yeterki dayanıklı malzeme kullanılsın.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Ekim 2013
  15. cer.fire

cer.fire Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    41
    Gerçek Ad-Soyad:
    ömer oktar
    Araç Modeli:
    kia ceed sw crdi (2005 kia cerato crdi)
    dsg nin dayanımı konusunda fikrim yok ama yakışı çok iyi olduğunu duydum. citroenlerdeki e-hdi vitesler dahada sorun çıkarıyormuş. kia akıllı davranıyor. çift kavramalı otomatik vites problemli bir teknoloji. kia da bu tip sorunla karşılaşırsa vw ne göre çok daha fazla eleştiri alır

16. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    dsg den çok memnun olan da var sorun yaşayanda. vw grubu sorunları önlemek için mühendislerini görevlendirmiş, zamanla yeni çıkan modellerde sorun iyice azalmış. tabi bu duyduklarım, kullanıcılar ne der bilmem. ama başka bir forum üyesi olarak konuşuyorum dsg de sorun yaşayan kişi çok az bilginize.

17. srknutkbl

srknutkbl Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Ar-ge çalışmasının devam etmesini anlarım da, premium alacaksan illa ki otomatik vites alacaksını anlamam. Bu da tabi Kia'nın değil Çelik Motor'un ayıbı. Onu da geçtim madem benzinlide dct koyuyorsun koysana Spo'ya da şenlensin ortalık.

18. sergen58

sergen58 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    4
    Gerçek Ad-Soyad:
    Sergen BASAT
    Araç Modeli:
    Volkswagen fanları ve doğuş oto yüzünden bende dahil bircok kisi vw den tiksindi ancak vw yi cok küçümsememek lazım sonuçta dunya otomobil devlerinden biri ve dünya çapında yüzbinlerce araç satiyor her firmanın eksileri artilari vardir fiat dan bentley e kadar volkswagen alanlara koyun vb. muamelesi yapılmasını yanlış buluyorum sonuçta herkes ihtiyaç bütçe kişisel zevk vb. durumlara göre arabasını alıyor toyotamda vardi fordumuz da oldu peugeot ta kia da ve inanin kia diğerlerinden cok daha iyiydi kesinlikle vw i ovmek gibi bir derdim yok yanlış anlasilmasin spoya 1.6 crdi dct geldigi gun passati satip yine alirim ama eleştiri yaparkende objektif olmak gerektigini düşünüyorum ve bunun için kctr ailesi dışında vw dahil hicbir forum a uye degilim. Herkese iyi forumlar (imla hatalari icin kusura bakmayin mobilden yaziyorum)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 13 Ekim 2013
  19. srknutkbl

srknutkbl Sürücü

Alınan Beğeniler:
    2
    Ceed otomatik aracına chip yaptıran var mı acaba. Yakıt sarfiyatında ve performansında hissedilecek kadar bir değişim olur mu acaba ?

20. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Aracınızı kazasız belasız ve arızasız kullanmanızı dilerim.Söylediklerinizde haklısınız.Her firmanın bir stratejisi var işte.Hedef bölge ve hatta kıtaları var.Ben iş seyahatlerimde birçok ülkede bulundum.Her markanın sayı olarak fazla olduğu ülke ve hatta kıtalar var.Mesela Afrikada(Kuzay den güneye 7 ülkede bulundum) ağırlıklı markalar uzakdoğu arabaları.Kia da yadsınamayacak sayıda.Ama neredeyse gördüğüm tüm kialar benzinliydi.O yüzden her ne kadar kızsam da bir yerde kianın bazı modellerine-mesela yeni ceratoki amerika kıtası bu araçta hedeflenmiştir- dizel motor seçeneğini düşünmemesini anlayabiliyorum.
    Şanzuman da benzer şekilde bir strateji olabilir.Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam ReNe paylaşmıştı; Hyundai ve kia 10 ileri çift kavramalı otomatik şanzuman üzerinde çalışıyor diye.Belki de o çalışma sona erince ve emin olduklarında bu şanzumanı araçlarında kullanacaklardır.Özellikle ABD de araç güvenlik ve kalitesi ile ilgili kurallar biraz katı.Asıl Hedef te kia ve hyundai için aslında ABD olunca bence bu şanzumandan emin olmadan araçlarında kullanarak ABD de ve ya Avrupa da güç duruma ve parlatmaya çalıştığı yıldızını matlaştırma riskine girmeye yanaşmayacaktır.
    Şanzuman az da olsa biraz şans işi bence.Hiçbir firma adına leke sürdürüp satış rakamlarını düşürmek istemez.Bu yüzden de vw şanzuman arızaları üzerinde çalışarak arıza oranını düşürmüş.Tebrik etmek lazım;)

Bu Sayfayı Paylaş