10 Kasım LPG KABLO

Rio Fancy ve Üzeri Paket Araç Sahipleri Destek Ricası

'Kendin Yap - Do It Yourself (DIY)' forumunda simonmc tarafından 20 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
    Herkese selamlar,

2014 model Rio'm Natty paket ve belli başlı üst paket donanımlarını eklemeye devam ediyorum.

Orjinal sis farlarımı Kore'den temin ettim. (Bununla ilgili de bir başlık açacağım ebay'den sipariş verme yöntemi var.)

Fancy veya Sporty paketli Rio sahibi arkadaşlardan bir desteğe ihtiyacım var.

Benim aldığım sis kapakları ve sis lambaları orjinal fakat lamba ve kapağın ayakları da bire bir tutmasına rağmen, krom halkalı parça ile tam "öpüşmüyor". Yani arada 0,5cm - 1cm civarı bariz bir boşluk kalıyor.

Sizin araçlarınızda bu şekilde mi öğrenmem lazım? Önden çapraz bakınca iç kısımlar belki tampona takılı halinde asfalt bu aralıktan görünecektir, buradan yağmurlu havada su da alabilir gibi geliyor bana.

Kısaca sizlerin orjinal sislerinizde durum nedir, sıfıra sıfır hiç bir boşluk yok mu? Bendeki gibi hafif bir açıklık boşluk var mı?

Ki bu boşluk normal de olabilir, çünkü ayar vidası da var, bununla yukarı aşağı oynayacak yere ihtiyacı var sanırım lambanın.

Yine de emin olmak istiyorum yardımlarınızı rica ediyorum. Çok yakından bakınca anlaşılacak bir durum, fancy bir Rio yakalasam dışarıda bakıcam ama insanlar yanlış da anlayabilir :)

Benim sislerdeki boşluk fotolardaki gibi;

IMG_7800.jpg IMG_7804.jpg

2. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio
    Hocam konuyla alakası yok ama bende Hız sabitleyici almak istiyorum ebaydan ama Türkiye desteği yok alamıyorum nasıl alabilirim?

3. BuNickTamYirmiHarfli

BuNickTamYirmiHarfli Sürücü

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    2014 Rio Fancy HB 1.4 CRDI
    Valla hocam, şuan araç aşağıda park halinde ve bu saatte inip bakmaya üşendim :)) Ama anımsadığım kadarıyla öyle bir boşluk yok. Yarın akşam bakıp bilgi veririm.

4. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Ufak bir kaza yaptığım zaman ki resim mevcut, en dik açıdan ( Sisler kapalıyken ) çektiğim resim o :) Photoshop ile hepten yaklaşıp baktığımda boşluk yok gibi geldi lakin aklıma takıldı şimdi, yarın akşam net bir sonuç söylerim :)

5. BuNickTamYirmiHarfli

Alınan Beğeniler:
    54
    Gerçek Ad-Soyad:
    Selim Kurt
    Araç Modeli:
    Yolda gördüğüm 2013 Fancy'ye baktığımda boşluk vardı. Sanırım orjinali öyle :)

6. silverhawk07

silverhawk07 Servis-Satış Yetkilisi Servis-Satış Yetkilisi

Alınan Beğeniler:
    1.106
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mustafa
    Araç Modeli:
    RIO 1.5 CRDI 2009 COMF.
    Boşluk olması gerekir. boşluk olmazsa yükseklik ayarı yapılamaz

7. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
    Yanitlar, destekler icin tesekkurler.

Bence de bosluk olmali, ayar vidasi ile asagi yukari oynayabilmesi icin.

Paypal ile ebay siparisi:

Ebay de uyelik ile siparis veremiyoruz arkadaslar.

Alacagimiz urunu belirledikten sonra, loginsiz (uye girisi yapilmamis bir) tarayicidan, direkt urune giriyoruz.

Hemen al linkine tikliyoruz

Guest olarak siparis vermemiz gerekiyor, login ol dese de olmuyoruz.

Guest(misafir) siparisi ile ilerliyoruz.

Kargo bilgerimizi dogru olarak; Turkiye adresimizi tamamen eksiksiz giriyoruz.

Paypal odemesine devam ediyoruz, burada yine paypal hesabimiz yokmus gibi davranizyoruz.

Yeni bir uyelik acar gibi paypal bilgilerini giriyoruz. Ulkeyi Kıbrıs ve adresimizi de buna uygun giriyoruz.

Sonra kart bilgilerimizle paypal’in standart kredi karti odemesi yapar gibi yapiyoruz.

Sanal kart kullanmanizi oneririm, her internet alisverisi icin oneririm.

Her sey tamam

Misafir siprisinizle ilgili girdiginiz e-posta adresinize mail dusuyor. Tum islemleri mailinize gelen linkten takip ediyorsunuz.

Bu asamadan sonra ebay’e uye de yapabilirsiniz bu mail’i sorun yok ben yaptim.

Saticiya mesaj da atabiliyorsunuz size gelen linkten. Yine cevaplar ayni mailinize geliyor.

Ben takip numarasini mesajla istedim aldim.

Benim sisler ve kapaklari 12 gunde falan geldi. 3 dolar ekstra kargo parasi verdim sikinti olmasin diye.

Gumruge de girdi, bir vergi almadi memurlarimiz sagolsunlar.

Ayrica ekren goruntulu konu acicam ebay icin.

8. Huso8262

Huso8262 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    12
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin duran
    Araç Modeli:
    rio
    Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkürler,adresi Kıbrıs girdikten sonra geriye misal Ankara ... Cad....sok.diyemi giriyoruz bu işi bende çözmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim benim kafa çok basmıyor bu işede

9. simonmc

simonmc Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    162
    Gerçek Ad-Soyad:
    özkan kalyoncu
    Araç Modeli:
    Rio 2014 Hb - 1.4 crdi
  10. Macit Bey

Macit Bey Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ercan Macit
    Araç Modeli:
    Kia Picanto 1.1 ADV 2006 model

Merhabalar,

benim 2006 model picantom var. sorunum ise, yaklaşık yarım saat kadar gittikten sonra, dur kalk yaptığımda, yani motor devri 900'e düştüğünde yağ lambası yanıyor. gaza bastığımda, yani devir yükseldiğinde ise hemen sönüyor.

Tamirci rölanti devir motorunu değiştirelim dedi. değiştirdik ancak sonuç alamadık. yağ müşürünü kontrol ettik. sorun yok. kablolara baktık sağlam gözüküyor.

Bir ihtimal yağ pompası sorun olabilir diye düşünüyorum. ancak onun da esas arıza olmadığına ilişkin tutarlı yaklaşımlar var. şöyle ki, yağ pompası bozuk olsa, hiç yağlama yapmaz. benim aracım ise sadece devir 900 deyken ve araç 50-60 kilometre gitmiş olduktan sonra yanıyor.

Değerli arkadaşlar buna benzer bir sorun yaşayan varmıdır acaba aramızda. Bilgilerini paylaşabilir mi rica etsem.

Hepinize iyi günler diliyorum.

Bu Sayfayı Paylaş