10 Kasım LPG KABLO

Rio far kaş bölümü turuncu yapma

'Aracın Dış Modifiyesi' forumunda Engin tarafından 18 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    http://img17.imageshack.us/img17/4752/kiario4fcbd1f378cb4.jpg

Rio nun avrupadaki araçlarında farların üst kısmındaki kaş bölmesi turuncu oluyo.. Ve çok hoş duruyo aracın dış görünümünü çok fazla değiştiriyo :) keşke burda da olsa.. :(
    Bu turuncu kısmı biz nasıl yapabiliriz ? İstanbul'da ki servislerde , yedek parçacılarda olduğunu pek sanmıyorum bu far takımının çünkü.. Yardımcı olabilecek var mı bu konuda ?
    Teşekkürler...

2. Emre

Emre Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    13
    Farınızı açtırıp ıcıne turuncu folyo çektırebılırsınız (bu ıslem duzgun yapılmazsa farlarınızda daima buğu oluşu)

yada turuncu folyo alıp dıştan şekildeki gibi kesip yapıştıracaksınız folyoyu aksesuarcılarda ve bazı reklamcılarda bulabılırsınız adı transparan folyodur

3. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Baba reklamcıydı geçen seneye kadar.. Ama işte dıştan folyo çok çirkin durur abi .s sanırım başka bi çözüm yok far ı açtırıp içten folyo çektirebilirim ama onunda dediğiniz gibi sıkıntısı var işte çok sağlam işçilik yapcak bi usta lazım.. :12032il3:

4. turkeril

turkeril Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    92
    Gerçek Ad-Soyad:
    İlker TÜRKER
    Araç Modeli:
    Pg.308
    Zannedersem amerika versiyonu böyle.

5. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Bu rengi aydınlatma ile yapmanız mümkün.2-3 amber power led ve ya smd led ile.Ancak bunun içinde kaşın denk geldiği yere küçük delikler delinmesi ve sonrasında iyice izole edilmesi gerekir.;)

6. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Bu konuya birde resim eklersek süper olacak...hakan abinin dediği daha profesyonel ve daha kalıcı bir çözüm. Folya biraz riskli zamanla daha kötü bir görüntü sergileyebilir. Tercih sizin tabiki.

sevgi, saygı ve bilginin buluştuğu yer 'KCTR AILESI'

7. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Led için farı tamamen açmaya gerek yok.Sadece farın iç kısmından 1-2 delik delip daha sonra da izole yapmak yeterli;)

8. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Abi çok iyi bi fikir vermişsin Teşekkür ederim.. Ben başka bi imkan yoktur diyodum..
    Ama tam anlamadım biraz daha detaylı anlatabilirmisin acaba ? ( farı komple açmayıp 1-2 delik açma konusunda :blush: )
    Bi de bu işleri anlayan iyi bilen bi usta önerebilirmisiniz ? ( il farketmez istanbul yakın çevresi olduğu sürece )
    Ya bizde ki hastalık aman orjinalliği bozulmasın , aman öyle olmaz böyle olur vs...
    Huyu değiştiremiyorum bazen abartı oluyo haliyle nazımızı çekicekte çok az kişi oluyo :D

İstediğim şeye örnek hakkında mı ? (Eğer öyleyse ekledim ama ...:confused1: )
    Yoksa Hakan abinin önerdiği fikir hakkında mı "fotoğraf eklersek "dedin abi anlamadım :12032il3:

9. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Engin merhaba.Eğer yeni rioya ait bir fara göz atma imkanı bulabilirsem daha iyi yönlendirebilirim,ancak;
    http://www.kiaclubtr.com/showthread.php?t=1931

konusunun sonuna doğru olan power led ve sinyal led uygulamalarına benzer deliklere ihtiyaç olacak.İyi bir işçilikle sıkıntı yaşamadan bunu yapabilirsin.Senin elinden gelir mi böyle bir şey?Benim tanıdığım bu işi yapabilecek iyi bir usta yok maalesef.Ama senin eklediğin resimdeki kaşların orjinal rengi aynı beyaz bence.O amber rengi aydınlatma vermiş.
    Farın arka tarafından,eklediğim linkteki ledlere benzer ledler ile bu iş rahatlıkla halledilebilir.İstersen kırmızı,yeşil,mavi ve beyaz renk olmasını da sağlayabilirsin.

10. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Abi aslında ben bütün malzemeleri alıp sana geliyim senden iyi usta mı var bu konuda baksana :D :D
    Bu arada on numara olmuş senin farlar da helal olsun abi :thumbup1:
    Tamamdır ben şu ses sistemi işini halledince ilk işim bu işe girişmek kaptım mesajı :)
    İşçilikte sıkıntı olmaz abi elim yatkındır zaten yapmaya başlıycağım zaman tekrar tekrar okuycam senin aşamaları da.. Bi de bi arkadaşım var sanayi de ses sistemi şirketinde çalışıyo onunda elektroniği iyidir baya bi anlar büyük ihtimal zaten onların dükkanda artık beraber bi geceyi montaja ayırcaz... Elektronik her işimde sağolsun yardımcı oluyo ses sistemini de onlara yaptırıcam inş.. Ama ben yine senden yardım isterim Hakan abi yapmaya başladığımızda sıkıntı olmazsa tabi :)

11. acemi218

acemi218 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
  12. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Teşekkür ederim Engin kardeşim.Farlar için hatırı sayılır Emek harcadım.Sormak istediğin her soruda, merak ettiğin her konuda yardımcı olmaya çalışırım.;)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 23 Nisan 2013
  13. Engin

Engin Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    51
    Eyw abi ama başını ağrıtcağım kesin :D
    Hatırı sayılır olmaz mı ya senin yaptığını bilmesem yemin ederim hazır satın almış yada bi tunıng götürüp orda taktırmış derim.. Çok kaliteli :thumbup1:

14. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
  15. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48

Dışardanda Olabılır Bence Photoshopladım Güzel duruyor Koyuya çalan turuncu folyo iş Görür bence

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Mayıs 2014
    ficasso bunu beğendi.
  16. ser.duman

ser.duman F1 Pilotu

Alınan Beğeniler:
    867
    Gerçek Ad-Soyad:
    sercan duman
    Araç Modeli:
    2008 CERATO COMFORT 1,6 138 HP 320NM
    İçeriden daha güzel gibi durur gibi geliyor bana kalırsa ama dışarıdanda folyo ile kaplamada fena olmaz yani

17. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    Amerikadaki araclarin cogunda bu olay var.
    Daha cok seyir lambasini tampona takmamak icin bu uygulama gidiyorlar.
    Bizim ceratoda ise gozlemledigim arkadaslarimiz
    Amerikan park diye sinyallere surekli elektirik verip.sinyal ampulu disindaki sari plesksi aksami farkinda olmadan yakiyorlar.dogru uygulama camurluk uzerinde sinyal ampulleri var.orjinal sari renkli camdan uretilmis boyali degil yani isininca boyasi atmiyor.
    Gidin sari renkli t10 dipsiz ampullerden alin ve park ampullerinizi sari ile degisin olay bu kadar basit.ledler gibi ariza yapmaz tecrube:D

"herseyi bilemem araştirip ögrenirim"

18. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    2013 Kia Rio 1.4 hb Fancy (DİZEL)
    Bu konuyu uzun zamandır araştırıyorum. Ne oldu yapıldımı. Veya yaptıran oldumu arkadaşlar....

19. sungurhan

sungurhan Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    48
    Valla Kımısı dısardan olmaz dıyor Kimisi Farların Acılıp ıcıne yapılması dıyor Ben arkadasa Sormustum Dışardan Plasti Dip Olur Dedi Ama ugrasmaadım

20. efdal

efdal Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    295
    Gerçek Ad-Soyad:
    İsmail MERMER
    Araç Modeli:
    2013 Kia Rio 1.4 hb Fancy (DİZEL)
    Bende çok güzel olabileceğini düşünüyorum çünkü yeni kasa i20 ler orası yanıyor gördümüştüm on numaraydı valla için gitti

Bu Sayfayı Paylaş