10 Kasım LPG KABLO

sportage 1.6 T-GDI DCT yakıt tüketimi

'Sportage' forumunda ism@il tarafından 26 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

1. Mefisto2006

Mefisto2006 Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    7
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet gönen
    Araç Modeli:
    2015 1.4 crdi concept
    Yakıt dışında bir konu olacak ama otomatik buğu önleyiciyi nasıl aktif hale getiriyoruz arkadaşlar?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. mmcctt77

mmcctt77 Sürücü

Alınan Beğeniler:
    18
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cenk
    Araç Modeli:
    SPORTAGE
    Amin

3. unal_ks

unal_ks Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    ünal ks
    Araç Modeli:
    2014
    buğu önleyici klima auto konumundayken sensörün buğu algılaması ile otomatik olarak devreye giriyor.

4. ggunes

ggunes Sürücü

Alınan Beğeniler:
    94
    Gerçek Ad-Soyad:
    GGUNES
    Araç Modeli:
    Duster
    Kalan menzil öyle demiyor ama tam olarak 100 kmde 10 lt yakiyor aracınız.
    62 lt tam depo benzinle 617 km menzil gösteriyor.

5. AlperAlper

AlperAlper Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Alper
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 1.6 T-GDI GT-Line Prestige
    Şehir içi benim değişiyor ama ortalama 10 litrenin altını görürsem iyi bari az yaktı diyorum :).

Uzun yolda Kayseri - Mardin arası ekonomi kasarak geldim bagaj tıka basa olmasa da dolu ve iki yetişkin. 680 km yol, 82 km ortalama hızla 5,6 litreyi yakalamayı başardım ama resmen rekor denemesi yapıyor gibi sürdüm. Normal sürsem 7 civarı yakıyor. Hızlı denemedim daha sakin kullanıyorum genelde.

6. emre.demir

emre.demir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Demir
    Araç Modeli:
    Sportage T-GDI Gt-Line Prestige
    Şehir içi ortalam 9lt görebiliyorum.

Şehir dışı deneyimlemedim fakat tahminimce max. 6 lt civarlarını görürüm. Trafiğin olmadığı gece saatlerinde istanbulda 35km lik bir deneyimim oldu 2300 devir civarlarından 5,7 gördüm.

Agrasif kullanmıyorum. Aracın doğru düşük devirlerde vites atmasına izin vererek gaz tepkileri veriyorum. Olabildiğince dur-kalk işinden kaçınmaya çalışıyorum. Şehir içi hız kuralları içinde sakin kullanılırsa daha azını görebilirim diye düşünüyorum. Hafif rampalarda ve önümdeki trafiğin akışına göre ilerde duracağım pozisyonda hiç gaza basamadan gidince ortalamaya çok etkisi oluyor. Bildiğiniz gibi bu kullanımda araçlar tek damla. yakıt bile harcamıyor.

Birde daha önce benzinli vw kullanmış biri olarak şunu deneyimledim;

Vw ortalama tüketimi ortalama olarak 1km sonra göstermeye başlıyor. Sportage için bu süre daha az. Bundan ötürü park yerinden ya da akan trafiğe çıkana kadar dur kalk için çok yakıt harcanıyor. Sportage bu andan itibaren ortalama hesapladığı için ekonomik de kullansanız ilk ortalama çok etkiliyor.

Ayrıca şunu da belirtmeliyim. Ortalama 1.500 Kg ağırlığa sahip 166 beygirlik turbo beslemeli bir araç için gerçekten az yakıyor. Ülkemizde yakıt çok pahalı..

7. karagoz

karagoz Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    450
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yasin KARAGÖZ
    Araç Modeli:
    2012 Sportage 1.6 GDİ
    ee biz gidelim o zaman, sayfadan da çıkalım. boş kalabalık yapmayalım, size rahatsızlık vermeyelim. siz takılın gti gti. Allah da bizi bildiği gibi yapsın, ezik gdi ciler bizi...

8. Ekose

Ekose Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Emre Köse
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2018 gdi cool
    Rakip firmaların turbo destekli 1.2 , 1.3 , 1.4 lt hacimli benzinli motorları varken kia'nın 1.6 lt benzinli motorunun satışta olmasi bence yadirganacak bir durum. Sportage' de suan baz paketi olan cool donanımını ele alırsak benzinli Manuel şanzımanlı olaniyla dizel otomatik şanzıman arasında 100.000 TL fark var. 320.000 TL az para değil. Ben vermem. Verecek olanın keyfine keder bir durum...Balikesirin Edremit ilçesinde o parayla cok rahat 3+1 site içinde daire alınır. Her ay en az 1.000 lira kira geliri olur. Düşük hacimli turbo üniteli otomatik şanzımanlı benzinli motoru üretip pazara koyarsa dizeliyle olan fiyat farkı kuvvetli olasılıkla 40.000 - 50.000 gibi aralığa geriler. O zaman hem yakıt tuketiminde hem de mtv' de bir avantaj sağlar. O zaman suv araç alacak müşterilerin ilk tercihi olur.

9. volkanvardar

volkanvardar Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Vardar
    Araç Modeli:
    2020 Sportage Gt Line

Sportage 2020 gt line ile

Şehir içi 6.8

Sehir disi henuz kullanmadim

Bu Sayfayı Paylaş