10 Kasım LPG KABLO

Sportage Cruise Control Montajı nerede yaptırabilirim

'Sportage' forumunda husmen73 tarafından 6 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. kadirnom

kadirnom Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    3
    Gerçek Ad-Soyad:
    Kadir
    Araç Modeli:
    Sportage
    Ben geçen hafta Ankara Opal ile 2014 model Kia Sportage premium için hız sabitleme konusunu görüştüm. Fiyat olarak 1500 TL den fazla fiyat çıktı Ayrıca sadece direksiyonda bulunan tuş takımını takmanın zararlı olabileceğini araç beyninin de programlanması gerektiğini aracın motor arıza lambasını yakabileceğini hatta araç beynine hasar verebileceğini ve çok riskli olabileceğini söylediler. Hız sabitleme tuşunu taktırıp Herhangi bir sorun yaşayan oldu mu acaba ya da taktıranlar dan sorun olmadığına dair geri bildirim yapan olursa konuyu araştıranlar ile birlikte bende memnun olurum. Bu arada hız sabitleme takan yada taktıran arkadaşlardan detaylı resim yada kablo şemasını çizip resimleyen hiç kimse olmamış...

PaTRinoss bunu beğendi.
  2. Hfa_bursa

Hfa_bursa Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih Arı
    Araç Modeli:
    Sportage 2014 1.6 gdi Concenpt plus Otomatik
    ben parçayı yurtdışından getirtirip montajını yaptım 2014 concept plus otomatik aracıma. Hiç bir sıkıntısını görmedim şuana kadar. Bursa ya gelirseniz size yardımcı olabilirim. Bu işe el atmayı planlıyorum. Eğer isteyen olursa belirli bir bedel karşılığında yapmayı düşünüyorum. Resimi bilhassa gece çektim ışıklandırmasının renklerini de görülmesi için.[​IMG]

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadirnom bunu beğendi.
  3. Hfa_bursa

Hfa_bursa Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    16
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fatih Arı
    Araç Modeli:
    Sportage 2014 1.6 gdi Concenpt plus Otomatik
    Tüm fonksiyonlar aktif çalışıyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Soner Arpacı ve kadirnom bunu beğendi.
  4. Ankaragücü06

Ankaragücü06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Cihan Acer
    Araç Modeli:
    2015 Sportage 1.6 GDI PREMIUM
    arkadaslar ben 2015 otomatik aldim. bu isi hic bilmem ama cru kontrol isterim acikcasi. link olarak yurtici olmak kaydiyla nereden alabilirim bu dediginiz seyi. direksiyonda oyle hiz sabitleme ile ilgili birsey varmi nasil yapabilirim detayli anlatabilecek varmi acaba.tskler

5. Soner Arpacı

Soner Arpacı Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Soner Arpacı
    Araç Modeli:
    Sportage

6. kiariokullanıcısı

kiariokullanıcısı Sürücü

Alınan Beğeniler:
    25
    Gerçek Ad-Soyad:
    Baha Çelik
    Araç Modeli:
    kia rio
    Hız Sabitleyici (Cruise Control) Nasıl Çalışır?

İlk olarak, 90’lı yılların ilk çeyreğinde özellikle üst sınıf araçlarda hizmete sunulan hız sabitleyici, bugün pek çok orta sınıf arabada bulunmaktadır. Bu sistemi çalıştırmanız için, arabanıza yerleştirilen aksamın üzerindeki “ON” tuşuna basmanız yeterlidir. Fakat şunu unutmamanız gerekir; hız sabitleyiciyi devreye sokabilmeniz için hızınızın saatte 40 km’den fazla olması gerekir. Daha aşağısını kabul etmez bu sistem. Eğer arabanızı saatte 90 km hızda sabitlemek istiyorsanız, yapacağınız iş basit.

Öncelikle arabanızda 90 km hıza gelmeniz gerekmektedir. Ardından, hız kontrolü düğmesi üzerindeki “ON” tuşuna basacaksınız. Bazı arabalarda düğme şeklinde değil de, kol şeklindedir. Eğer düğme şeklindeyse, genelde direksiyonun üzerinde bulunur; kol şeklindeyse direksiyonun yan tarafındadır. Siz “ON” tuşuna bastığınız zaman sistem devreye girer ve arabanız 90 km hızda sabitlenir. Eğer hız sabitleyiciyi devre dışı bırakmak istiyorsanız, hemen yanındaki “off” tuşuna basmanız gerekmektedir. Eğer, hızınızı artırmak istiyorsanız ya da azaltmak istiyorsanız bu sistemi hemen devreden çıkartmanıza gerek yoktur.

Çünkü düğmelerin ya da kolun bulunduğu kısımda “Set (+)” ve “Set (-)” düğmeleri de bulunmaktadır. “Set (+)” ‘ya basarak hızınızı artırırsınız. Ya da “Set (-)” ‘ye basarak azaltırsınız. Mesela hızınızı 100 km’ye çıkartmak istiyorsunuz. “Set (+)”’ya bir süre basılı tutun, hızınız artacaktır. 100 km hıza ulaştığınızda bu düğmeden elinizi çekin. Bulunduğunuz hızda sabitlenirsiniz. Veya 80 km’ye düşürmek istiyorsanız araba hızını, aynı işlemi “Set (-)”’ye basarak yapmanız yeterli olacaktır. (Bu tuşların veya kolların şekilleri, veya “Set” düğmelerinin isimleri araçtan araca farklılık gösterebilir. Ancak sistem aynı şekilde işliyor)

Çalışma sistemine gelince: “ON” tuşuna bastığınızda, arabanızın motor kısmında bulunan Hız Sabitleyiciyi kontrol eden bilgisayara bir ileti gelir. Bu bilgisayar, aracınızdaki fren – debriyaj – gaz ve direksiyon sistemlerini sahip olduğu sensörler sayesinde algılayabilmektedir. Bu algılayabilme özelliği sayesinde, şoförün istediği hızda aracını sabitlemesi sağlanır. Bunun için ise gerektiğinde motora verilen yakıtı artırır veya azaltır; frenleri yerine göre devreye sokar ya da devreden çıkartır. Ancak şunu söylememiz gerekir ki, hız sabitleyici sistem, frenleri kullanmaktan çok; motora verilen yakıtı azaltarak motor üzerinden hızı azaltma işlemini daha çok uygular. Rampa aşağı gidişlerde bu özelliği devreye sokmazsa, aracınız sabit hızda kalmaz. Hızlanır.

Kaynak

7. soneroguz

soneroguz Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Gerçek Ad-Soyad:
    soner duru
    Araç Modeli:
    2017
    MERHABALAR. BENİM ARACIM 2017 MODEL SPORTAGE CONCEPT PLUS. HIZ SABİTLEYİCİ YOKTU. 1 HAFTA ÖNCE SERVİSTE GARANTİLİ OLARAK TAKTIRDIM. SÜPER ÇALIŞIYOR.RAHATLIK ,YAKIT TÜKETİMİ VE CEZA KONUSUNDA FAYDALI. HERKESE TAVSİYE EDERİM.
    FİYATI PARÇA + İŞÇİLİK TOPLAM 500 TL. 2013 MODEL VE ÜSTÜ TÜM SPORTAGE ARAÇLARA TAKILABİLİYORMUŞ. YARDIMA İHTİYACI OLANLAR İÇİN 0 542 525 14 20 DEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Nayi05 bunu beğendi.
  8. Nayi05

Nayi05 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Nayi Kainat
    Araç Modeli:
    2013 Spo
    Yetkili Kia servisinde takıldı? 2013 model Sportage aracıma taktırmak istiyorum.

9. fthydr

fthydr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih qadro
    Araç Modeli:
    kia sportage
    Arkadaşlar, kia sportage 2014 model aracıma aldığım hız sabitleme kumandasını aracı sattığımdan dolayı satılığa çıkardım. isteyen olursa veririm. montajında da yardımcı olurum. İsteyen irtibata geçebilir. Montajı çok basit. Fiyat 290 tl. Ciddi alıcılarla pazarlık yapabiliriz. 05449111365

10. fthydr

fthydr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih qadro
    Araç Modeli:
    kia sportage
    istanbulda olsaydınız yardımcı olurdum

11. fthydr

fthydr Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    fatih qadro
    Araç Modeli:
    kia sportage
    Bu söylenenlerin hepsi yetkili servisin para tuzağı.. Kendim taktım. Hiç bir sorun yaşamadım

12. serkan.byrmm

serkan.byrmm Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    Serkan
    Araç Modeli:
    KIA Sportage 2013 SLS Concept Plus
    @fthydr istanbul un neresindesiniz cruze control ile ilgili görüşebilmemiz mümkün mü ?

13. fzlgkck

fzlgkck Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fazıl Gökçek
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba,
    İzmir'de bunu takan yok mu? Ben Özdemirler Kia'ya sordum takmıyoruz dediler.

14. fzlgkck

fzlgkck Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fazıl Gökçek
    Araç Modeli:
    Sportage
    Merhaba,
    İzmir'de bunu takan yok mu? Ben Özdemirler Kia'ya sordum takmıyoruz dediler.

15. fzlgkck

fzlgkck Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Fazıl Gökçek
    Araç Modeli:
    Sportage
    2016 model sportage concept plus, ben de aldıktan sonra öğrendim cc olmadığını, sormaya bile gerek duymamıştım, çünkü 2011 model ceed'imde vardı. Neyse, bu konuda İzmir'den yardım edebilecek veya nerede takıldığını bilen var mı acaba?

16. ceydonmez

ceydonmez Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    CEYHAN DÖNMEZ
    Araç Modeli:
    Kia Sportage Premium 2017
    Merhaba arkadaşlar
    Kia Sportage Premium 2017 aracıma hız sabitleme konusunda Bursa dan yardımcı olacak arkadaşımız varmı.

17. ggunes

ggunes Sürücü

Alınan Beğeniler:
    94
    Gerçek Ad-Soyad:
    GGUNES
    Araç Modeli:
    Duster
    Yetkili servisten parca temin etmek isteyen arkadaslar;

Manuel Sportage'ın sase nosundan direksiyon sag tus takimi siparis ediyorsunuz, parca gelince taktiriyorsunuz. Sase no nerden bulucam derseniz, hic bulamazsiniz shoowromdan bi tane manuel sportagein sase nosunu verirsiniz.

Yedek parca veya musteri kabul bolumleriyle atismaniza tartismaniza gerek yok. Parcayi siparis edin, gelsin takilsin. Bitti gitti ;)

18. Merkez

Merkez Acemi Sürücü

Alınan Beğeniler:
    1
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin Özarmağan
    Araç Modeli:
    Kia Sportage 2017
    Arkadaşlar İzmir Borovalı ya sordum 2017 otomatik için 750 tl istediler.

19. Furbur

Furbur Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Gerçek Ad-Soyad:
    BAYAV
    Araç Modeli:
    Sportage Concept Plus
    https://tr.aliexpress.com/item/High...411.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.70034c4di13aOO

Değerli forum üyeleri yukarıda vermiş olduğum linkteki parçayı (28,67 $ + 35,10 TL Gümrük Vergisi) 28 Ekim 2018 tarihinde sipariş verdim. 23 Kasım 2018 tarihinde elime ulaştı. Bugün itibariyle taktırdım ve hız sabitleyici ve diğer fonksiyonlar sorunsuz çalıştı. Ancak direksiyon simidinde bulunan telefon cevaplama ve kapatma tuşu soketi olmadığı için devre dışı kaldı. Yani bluetooth ile telefon görüşmesi yaparken direksiyon tuşlarıyla değilde multimedya ekranındaki cevaplama ve kapatma tuşunu kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Bilgilendirmek istedim. Saygılarımla.

20. fatboy

fatboy Sürücü

Alınan Beğeniler:
    76
    Gerçek Ad-Soyad:
    Çağatay
    Araç Modeli:
    2005 KIA SORENTO EX PREMIUM OV
    Güle güle kullanın. Takmak/taktırmak isteyenler için yardımcı olacak bir paylaşım. Yalnız gümrük vergisi kısmına takıldım. Neden gümrük vergisi çıktı bu ürün için?

Bu Sayfayı Paylaş