10 Kasım LPG KABLO

Trafik Kazası Sonrası Nasıl Hareket Etmeli?

'Sohbet' forumunda ayas tarafından 20 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Maalesef trafiğe çıkıyorsanız böylesi olaylar var. Yine maalesef kırmızı, mavi, siyah ve de çokca beyaz Şahinlerde var trafikte. Maalesef bayan sürücülerimiz de var trafikte. Dün akşam haberlerde izledim; bayan sürücü i20 Hyundai'nin kontrolünü kaybedip ancak duvara çarparak durabildi. Maalesef bu olayda 1 kişi hayatını kaybetmiş. Kazalara neden bayan sürücüler demek istemiyorum ancak talihsizlik size denk gelmiş. Benzeri talihsizlik - talihsizlikler benim de başıma geldi. Hem de kendi kızım tarafından. 20 gün önce kızım benim ceratoyu geri geri park eder iken sol ön çamurluğu sundurmanın direğine vurmuş. Ön tampon yerinden çıkmış, taktık. Pek tabidir ki; canın sağolsun dedik. 2 gün sonra bu kez sağ tarafı boydan boya başka bir aracın tamponuna sürtüp çizdirerek geldi pazardan. Ben tam bunların acısına alışmaya çalışırken, ertesi gün park yerinden çıkarken sol arka lastiği bordro taşına sürterek yarmış. Çocukcağız oturmuş ağlıyor ve "Babamın arabasına ne kadar özen göstersem herşey benim başıma geliyor" diyerek. Bana 4 lastiğe ve yaklaşık 800 Liraya mal oldu. Kızımın kendi arabası var. yaklaşık 2 yıldır Ankara'da sorunsuz kullanıyor. Arabaya o haliyle, hasarlı bir şekilde biniyorum. Ne yapalım "demirden korksak trene binmeyiz" deyip, kendimizi teselli edeceğiz.
    Canınız sağolsun ve tekrar geçmiş olsun.

Bu arada ayas arkadaşımızın özenle hazırlayıp sunduğu paylaşımda belirttiği gibi, değer kaybınızın tazmin yoluna da mutlaka değerlendirin. Pek tabi ki; bu da can sıkıcı bir süreç.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Eylül 2013
  2. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Geçmiş olsun...çok üzüldüm, bizler ne kadar dikkat edersek edelim işte karşı taraf dikkatli değil ne yazıkki. Hakkınızı sonuna kadar arayın. Kim olursa olsun, dikkatsiz bir şekilde trafiğe çıkarak başkalarına zarar veriyorsa cezasını çekmeli. Tekrardan geçmiş olsun

3. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    ali abi şahinlerin doğanların suçu yok onları kullananların suçu var bilmiyorum fakat bende doğan şahinin yeri farklı :)

4. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Büyük geçmiş olsun.Sizde birşey yoktur umarım.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

Ali Bey tekrar hoşgeldiniz.Özlettiniz.Ali Bey size ve kızınıza da geçmiş olsun demek istiyorum.Allah beterinden korusun.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

5. kanikarali

kanikarali Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    150
    Gerçek Ad-Soyad:
    Ali Kanıkara
    Araç Modeli:
    2006 Cerato 1.5 CRDİ
    Teşekkürler Hakan Bey. Dikili'de köydeydim. Daha önce de belirttiğim gibi internet olanakları yok gibi bir şey. Geçtiğimiz Ağustos "kaplan" bize biraz pahalıya geldi. Önce trafik sigortasının yenilenmesi gerekiyordu. Onu bir kaç sigortacı gezip fiyat alınca 500 TL. lerden 220 Liraya düşürdük. planlarıma göre Pasta cila yapacaktım, motoru yıkayacaktım, jant ve kapaklarını boyayacaktım. Hazırlıklarımı da yapmıştım. Motor temizliği ve jantları boyadım. Ancak jant kapakları istediğim gibi olmadı. Çarpma çizik olayı da çıkınca Pasta ciladan vaz geçtim. Üstüne de lastik olayı çıktı. Lastikleri ben de değiştirmeyi planlıyordum da, önümüzdeki baharda gerçekleştirebileceğimi düşünüyordum. Olsun masraf ettik ama, rot balans kontrolü, far ayarı ve nitrojen dolumu yaptırdım. Ardından da teknik muayeneye girdim. Sorunsuz-hatasız olarak onay aldım. O da bize teselli oldu. Vuruğu çiziği de kışa girmeden hallederiz diye düşünüyorum. Asıl önemlisi 90000 kilometreyi aştık. Bakıma gitmem lazım.
    Kaza, vuruk, çizik, arıza bunlar araban varsa cepte geziyor demektir. Üstüne Sigorta, Vergi, Bakım, lastik vedeee akaryakıt fiatları tüy diker. Sanki ikinci bir evliliğimiz var da onun masrafı gibi.

Herkese sabırlı, güvenli seyirler..

Genelleme yapmak istemiyorum da Mahir Bey ben kişisel olarak beyaz renkli ve de yüksekliği düşürülmüş, lastiklerin tabanı genişletilmiş şahinleri görünce biraz daha dikkatli olmaya çalışıyorum. Belkide benim ön yargım. Kimseyi de suçlamak istememde. Pek tabi ki; trafikte onlara da saygı duymak zorundayız.

6. seryılmaz

seryılmaz Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    147
    Gerçek Ad-Soyad:
    erol yılmaz
    Araç Modeli:
    KİA CEED CONCEPT CRDİ
    Deli deliyi görünce değneğini saklarmış,Ali bey sizinkini görünce ben kendi sıkıntımın daha önemsiz olduğu hissine kapıldım.Zira ben dün kaza meydana geldiğinde kadına ve avanesine küfür haricinde ağzım dolusunca bağırıp çağırdım,kızdım.Sizin böyle bir şansınız da yok maalesef.Olayın müsebbibi canınız,parçanız.Ağaca balta vursa ağaç sapı bendendir deyip sesini çıkarmaz ama bizler gibi ceratolarını seven insanlar onlara zarar geldiğinde illa ki üzülüyorlar.Kazalar vardır insan hatasının dışında gelişir ve malum son kaçınılmazdır,kazalar vardır insan hatasının neticesinde fakat ''iyi ki...'' dedirtir.Benimki ise çarpılacağımı anlayıp kaçmama rağmen,gazla freni ayırt etmekten aciz bir sürücünün üstelik araçta dört kadın bir o kadar çocuk dolu olduğu halde trafiğe salıverilmesinin neticesinde oluşuyor.Ben de çok şükür bana bir şey olmadı dedim elbette ama ölümü görmem sıtmaya razı olmam anlamına gelmiyor illa ki.Kirli gezmeye bile tahammül edemediğiniz aracınızı pert edip veriyorlar elinize.Bu memelekette adalet olsa kaza tutanağına ''... fren yerine gaza bastım'' yazıp imzalayan bunun gibi trafik canavarlarına bir daha değil araba bisiklet bile kullandırılmazdı.Ama biliyorum ki o kadın bir başkasının canını yakmak için hemen mesaiye başlamıştır.Ne diyelim Allah bizi bu gibi meczupların şerrinden korusun...

İlk arabam şahindi,çok kahrımı çekti.Kullandığım süreç içinde kimseye ya da hiçbir şeye vurmadım,zarar vermedim.Ama Ali beyin tarif ettiği biçimdeki şahin veya doğancılar için yaptığı genellemeye sonuna kadar katılıyorum.Bu forumda herkes yeni nesil Kia araçlar hariç Kianın diğer Avrupa ve Japon araçları yanında şahin muamelesi gördüğünü biliyor,ama en azından bu forumdakiler araçlarından dolayı kendilerini ezik hissedip bunu trafik canavarı olarak bastırmaya çalışmıyor aksine araçlarıyla gurur duyuyorlar.Nasıl kadın şoförler içinde çok az da olsa iyi sürücüler çıkıyorsa bu biçimdeki doğan şahinciler içinde de illa ki bu kategoriye girmeyenler vardır.Fakat emin olun risk almaya değmez,pahalıya patlıyorlar

7. Mahir

Mahir Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    3.737
    Gerçek Ad-Soyad:
    mahir
    Araç Modeli:
    .
    Bugün arkadaşın başına gelen kazayı anlatayım arkadaşım 2008 jetta ile ışıklarda dururken öndeki araç 1 vitese takacagı yerde geri vitese tak oda yesil yandı hareket et anlık olay küt tabi iniyorlar bizimki arabaya bakıyor bende birşey yok diyor öndekide bende birşey yok diyip yanıma geldi anlattı olayı arabaya bakim dedim bir baktım ön nikelaj kırılmıs voswagen arması kırılmıs sol far langır langır sallanıyor iyiki birşey yok dedim sana hangi araç vurdu dedim yaris dedi neyse çıkacak paran varmış çıkacak tuhaf olan şu ısıklarda ufak tıklamada bu aracım far tırnakları bu kadar çabukmu kırılır birde adamlar jetta için 3 ay sıra bekliyor

8. Rio35

Rio35 Moderator Moderator

Alınan Beğeniler:
    220
    Gerçek Ad-Soyad:
    İbrahim K.
    Araç Modeli:
    Rio Sedan 2012
    Abi bir şarkı var bilirmisin :)
    Demet Akalın - Herkes Hakettiği Gibi Yaşıyor :) Sırada bekleyen Koyunlara acımam :)

9. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    volswagen in sadece adı var zerre kadar haz etmiyorum o arabalardan :D

10. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    zevk meselesi. vw kullanıcısı da diğer markalardan pek haz etmez. ama araçları kötü değil...

11. stormfather

stormfather Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    80
    Gerçek Ad-Soyad:
    Mehmet ALTINSOY
    Araç Modeli:
    Kia rio 1.5 crdi 2007
    vw araç için kötü demek haksızlık olur ama türkiyede gereğinden ve değerinden fazla ilgi(tapılıyor resmen) gösteriliyor buda distürbütör den kaynaklanıyor bence aynı paralara 5 model daha yeni aynı özelliklerde araç alınabilir.

12. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
    Doğuş işini biliyor...

13. sezops

sezops Usta Sürücü

Alınan Beğeniler:
    62
    Gerçek Ad-Soyad:
    Murat Gündaş
    Araç Modeli:
    XD2
    Kaza yapan tum arkadaslara gecmis olsun.

Wv e gelince dogus parasini verip araba getirmiyor sana bana satinca siparis cekiyor. Gelmesi 3 ay suruyor vatandas da amma tutulan araba 3 ay sira veriyorlar diyor :D yazik onlara yazik.

14. ism@il

ism@il SUPER MODERATOR

Alınan Beğeniler:
    4.793
    Gerçek Ad-Soyad:
    ism@il
    Araç Modeli:
    Sportage 2012 gsl plus
  15. KAPSHY

KAPSHY Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.234
    Gerçek Ad-Soyad:
    Tolga KAPŞIGAY
    Araç Modeli:
    KİA RİO 1.4 crdi hb (2013)
    orası doğru ama sonuçta bomboş bir aracı uçuk fiyatlara satıyorlar

16. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Pazarlama taktiği uyguluyorlar.Sanırım bunu ilk apple yaptı.Daha sonra doğuşta bu patladı gitti:D

17. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.340
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    Cee'd 1.6 CRDi Otomatik
  18. heh

heh Yönetici Yönetici

Alınan Beğeniler:
    9.420
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hakan Y.
    Araç Modeli:
    Eski Ceratocu
    Çok feci ALlah korusun.Lastiği patladı herhalde:confused1:

19. ubykh

ubykh Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.340
    Gerçek Ad-Soyad:
    Hüseyin
    Araç Modeli:
    Cee'd 1.6 CRDi Otomatik
    Arkadaşlar bir arkadaşımın facebook ta paylaştığı bir yazı;

Fotoğraftaki kimliği belirlenemeyen araç VOLKSWAGEN GOLF 7 full güvenlik donanımına sahip. EURO NCAP tan 5 yıldız almış bir araç. Özellikle bu kaza fotoğrafını paylaşıyorum ki bazı arkadaşlara ibret olsun. işin ciddiyetini hala anlamayan arkadaşlarıma gelsin. "Benim arabam alman tankı abi birşey olmaz" diyenler altındaki araba ne marka olursa olsun asla arabaya güvenmesin, yapılan ağır kazaların büyük bölümü yüksek model araçlarla yapılıyor, aracın verdiği güven hissi sürücüyü hız yapmaya sevk ediyor. Bir hatırlatma; EURO NCAP araç çarpışma testleri sabit 64km/h hızla yapılıyor veya kafa kafaya araçlarla 32+32 km/h testler yapılıyor, bu testler şehir içinde 2. Veya 3. Vites hızlarıdır bunlara aldanmayın. Hiçbir otomobil firması 90-100 km süratle giden bir araca garanti vermiyor. Neredeyse hepimizin ailesinde veya arkadaş çevresinde en az bir trafik kurbanı var, o yüzden o "beş yıldız"ları bir de bu gerçeklerle değerlendirin. kazadan hemen önce ortalama 90 km hızla giden araç tamamen bölünüp paramparça olmuş . Yerdeki kanlara bakarak az çok tahmin edebilirsiniz içindekilere ne olduğunu. Daha önce çok kez duyduğumuz bir uyarıyı tekrar yapıyorum; Lütfen aracınıza güvenmeyin, şöforlüğünüze güvenmeyin. Hız yapmayın, emniyet kemerinizi takın ve arkada oturanlar dahil her yolcuya emniyet kemerini taktırın.Seyir halindeyken dikkatinizi yola ve aynalara verin, cep telefonu teyp vb. İle uğraşmayın, belkide uğraştığınız son şey olabilir ve DİKKATLİ OLUN!!!
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd....4_10203064532347623_1951712198120343793_n.jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Mayıs 2014
    kiario63, Mahir, mesut_src ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. ceratodream

ceratodream Ralli Pilotu

Alınan Beğeniler:
    1.295
    Gerçek Ad-Soyad:
    Yıldırım yıldırım
    Araç Modeli:
    Cerato
    Vay canina

Cerato gold sports

Bu Sayfayı Paylaş